سنگهای قیمتی

گروه سنگهای قیمتی در بخش اول شناخت انواع سنگهای قیمتی،کانی ها و ... را سرلوحه كار خود قرار داده است و راجع به ترکیب، مشخصات و طبقه بندی سنگها صحبت می کنیم. و در بخش  دوم کارشناسی جواهرات  و صدور شناسنامه معتبر را در دستور کار قرار داده ایم

{ کارشناسان ما سنگهای قیمتی، سنگهای نیمه قیمتی و جواهرات شما را کارشناسی می کنند و در صورت درخواست، اقدام به صدور شناسنامه کرده و به بالاترین قیمت کارشناسی شده خریداری می شود. }

در بخش موزه باستانی هدف ما معرفی آثار باستانی و تاریخی کشور عزیزمان، تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و وب سایت سنگهای قیمتی هیچگونه دخل و تصرفی در مطالب و تصاویر نداشته و سعی نموده ایم که مطالب را از کتب و مقالات معتبر تهیه نماییم. امید است با همراهی شما عزیزان با ارسال مطالب و تصاویر مرتبط باستانی و تاریخی ما را در این امر خطیر یاری نمایید.

 


کانی‌ها وسنگ‌های قیمتی از دیرباز مورد توجه بوده‌اند. اشاره به گوهرها در نوشته‌های قدیمی و وجود آثار علمی دیرینه درمورد گوهرها، شواهدی از این توجه در ایران باستان هستند. در دنیای امروز حجم بالای تجارت سنگ‌های قیمتی به چند صد میلیارد دلار در سال می‌‌‌رسد، اما فعالیت های صنعت سنگ‌های قیمتی در کشور به‌صورت سنتی انجام شده و بدین دلیل نتوانسته است سهم  قابل توجهی از تجارت جهانی را داشته باشد.

هدف گروه سنگهای قیمتی توسعه این صنعت و بخش‌های علمی در عرصه ارائه خدمات فنی و تخصصی در تمامی جنبه های سنگ های قیمتی از اکتشاف، فراوری، ساخت، بهسازی، شناسایی و تجارت آن‌ها است.